چرا مرگ بر آمریکا؟؟؟؟؟؟؟

چرا مرگ بر آمریکا؟؟؟؟؟؟؟

باز موسم عدالتخواهی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین شد و موش های دیوارها، گوش به گوش زمزمه سردادند که چرا ما به یک ملت توهین می کنیم؟ چرا پرچم یک ملت را آتش می زنیم؟ چرا و چرا های دیگر.

واقعا چرا؟

هرسال به اشکال جدیدتر و برنامه های رنگ و لعاب دار تازه تری سعی دارند به ما این مفهوم را غالب کنند که ما نباید بگوییم مرگ بر… . من به اندازه علم محدود و عقل ناقص خودم برایم یک سوال است؟ چگونه مردم می توانند از قصابی گرفته تا دانشگاه تمامی مسائل علمی، سیاسی، اقتصادی و حتی دینی را بررسی کنند و همه عالم باشند و همه می توانند مسولان را مورد خطاب قرار دهند که فلان جا اسلامی تر است که چنین کنند و چنان کنند و درنهایت امام مظلوم علی(ع) که چه در ۱۴۰۰ سال گذشته و چه امروز هنوز غریب و مورد سوء استفاده قرار می گیرد را به میان می کشند و از رفتارها و سکنات آن بزرگ مرد تاریخ بشریت -البته گزینشی و به نفع خود- بهره می برند ولی آن جمله و حرکت معروف ایشان را به یاد نمی آورند که چگونه بر سرمردم مسلمان وقت فریاد کشیدند و طلب مرگ برای خود و ناظرین کردند که در حکومتشان یا مجاورتشان خلخال از پای یک زن یهودی چرا کشیده شده!!!!! حال امروز خلخال کشیدن ها و گوش پاره کردن ها شده است گوشت دریدنها و آنهم نه مسلمان از یهود که استکبار از مسلمان و غیر مسلمان مستقیم یا غیر مستقیم ولی تازه ما به این رسیده ایم که حتی مرگ خالی را هم نگوییم که زشت است؟! مردم فلان دیار استکباری و خونریز ناراحت می شوند. البته با علم به اینکه مرگ ها بر فرق دولت ها آرزو می شود نه مردم آن دولت های خونخوار.

رهبر معظم انقلاب می فرمایند:”این شعار شما «مرگ بر آمریکا»ی شما، این فریادی که ملّت ایران میکشند، این دارای یک پشتوانه و عقبه ی منطقی و قوی است؛ دارای پشتوانه ی عقلانی است، معلوم هم هست که مراد از «مرگ بر آمریکا» مرگ بر ملّت آمریکا نیست، ملّت آمریکا هم مثل بقّیه ی ملّتها هستند، یعنی مرگ برسیاست‌های آمریکا ،مرگ بر استکبار؛ معنایش این است، این دارای پشتوانه ی عقلانی است؛ قانون اساسی ما به این ناطق است، تفکّرات اصولی و عمیق و منطقی بر این ناطق است و این را برای هر ملّتی که تشریح بکنیم، آن را می پسندند و میپذیرند و قبول میکنند”. در جایی دیگر نیز فرموده اند:”ما همه مشکلات را به گردن آمریکا نمی اندازیم. مشکلات ما از خودمان است؛ منتها دشمن از این مشکلات می خواهد حداکثر استفاده را کند؛ پدر کشور و ملت را در بیاورد. ما نمی گوییم اگر تورم هست، تقصیر آمریکاست؛ نه، اگر تورم هست، اگر کاهش قدرت خرید هست، اگر کمبود اشتغال هست، چه کسی گفته تقصیر آمریکاست؟ ما گردن آمریکا نمی اندازیم؛ این تقصیر خود ماست؛ تقصیر مسئولان است؛ اما اگر اسم آمریکا را می آوریم، اگر حرف آمریکا را می زنیم، می خواهیم بگوییم که گرگی کمین گرفته، پشت خم کرده که به شما حمله کند؛ از این غافل نباشید. به مسئولان می گوییم ضعف ها را برطرف کنید، به شما می گوییم که متوجه این دشمن باشید؛ تا به شما حمله نکند…».۱ بر این اساس، دو چیز تداوم این شعار را رقم زده است ؛ نخست روح ظلم ستیزی مردم ایران که نیروی ایجاد انقلابی عظیم را داشتند و دیگر رسوایی آمریکا در این که نشان داد مظهر بیداد و فرعونیت است و از هیچ تجاوز و جنایت و خیانتی برای شکستن عمود خیمه استقلال و به قفس در آوردن آزادی این ملت ، فروگذار نمی کند. این دو عامل ، همچون دو بال پر توان ، شعار «مرگ بر آمریکا» را در سپهر شعور تاریخی مردم ایران به اوج رسانید”.

حال با پخش فیلمی که فلان دانشگاه آمریکا بعد از آموختن زبان پارسی به دانشجویانش چه گفته و در جواب مرگ بر آمریکای ما چه سروده است، سندی شده است پوشاننده ۴۰سال قساوت و دشمنی فقط بر ملت ما -فارغ از کشورهایی همچون عراق، فلسطین، افغانستان، سوریه، لبنان و سایر ملل غیرمسلمان و مسلمان دیگر- و حال سوال شده چرا مرگ بر آمریکا

درست است ملت ایران باگذشت و توبه پذیر است و برای کسی که حتی برایشان تب کنند می میرند ولی این به معنی سادگی و حماقت ملت نباید گذاشته و مشتبه شود که با چند کلیپ و شعار می توانند ما را از آرمان آزادیخواهی و مظلوم پروری و استکبار ستیزی دور نمایند. بقول مولایمان حسین علیه السلام اگر خدای ناکرده در بین ما کسی هست که دیندار هم نباشد قطعا آزاده خواهد بود.

الهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک.

برچسب‌ها: , , , , , ,

متولد شهرستان کاشمر ساکن شهرستا نهای : کاشمر، بردسکن، خلیل آباد، قائنات، فیض آباد، نیشابور، طبس، فریمان، درگز، بجنورد و شیراز و 19 سال ساکن مشهد ولایتی و غیر متعصب بر روی جناحی خاص، متنفر از تندروی